Henkilöstö

Taito Keski-Suomi ry

Kauppakatu 25

40100 JYVÄSKYLÄ

1.5.2024 alkaen:

Kivääritehtaankatu 6, G-rappu
40100 Jyväskylä

010 387 1010

taito@taitokeskisuomi.fi

Taito Keski-Suomi ry

Sirpa Pennanen
toimistosihteeri
010 387 1010
sirpa.pennanen@taitokeskisuomi.fi
taito@taitokeskisuomi.fi

Taito Shop Jyväskylä

Kaisa Berisha
myymälänhoitaja
050 412 1585
taitoshop@taitokeskisuomi.fi

Taitokeskus Joutsa

Anna-Liisa Liukkonen
toiminnanohjaaja
050 413 1008
taitokeskus.joutsa@taitokeskisuomi.fi

Taitokeskus Saarijärvi

Anne Tuhkanen
toiminnanohjaaja
050 413 1013 & 044 551 0242
taitokeskus.saarijarvi@taitokeskisuomi.fi
anne.tuhkanen@taitokeskisuomi.fi

Taitokeskus Jyväskylä

Riikka Holappa
vs. rehtori, käsityön taiteen perusopetus
044 727 9824
riikka.holappa@taitokeskisuomi.fi

Tiina Hyvärinen
kouluttaja
044 493 9447
tiina.hyvarinen@taitokeskisuomi.fi

Raija Hyvönen
ohjaaja, kuntouttava työtoiminta
050 413 0995
raija.hyvonen@taitokeskisuomi.fi

Tuula Juntunen
kurssisihteeri
050 413 0993
taitokeskus@taitokeskisuomi.fi

Sari Lepoaho
opettaja, ohjaava opettaja
044 4937460
sari.lepoaho@kslry.com

Mari Tuimala
vs. koulutuspäällikkö, ammatillinen koulutus
044 551 0243
mari.tuimala@taitokeskisuomi.fi


Taito Keski-Suomi ry:n hallitus 2022-2023

o Latvanen Jaana, Jyväskylä, puheenjohtaja
o Hietala Leena, Joutsa, varapuheenjohtaja
o Hahl Seija, Jyväskylä
o Lundgren-Laine Heljä, Jyväskylä
o Nykänen Susanna, Jyväskylä
o Iso-Ahola Satu, Saarijärvi.