Tervetuloa huovutettuun luontoiltaan

Julkaistu

    Kuvassa huovutettuja hiiriä ja lintuja.

    Tervetuloa tutustumaan neulahuovutukseen ja oppimaan, miten neulalla ja villalla valmistetaan kolmiulotteisia hahmoja, kuten pieniä eläimiä. 

    Illan aikana on tekemisen lomassa mahdollista keskustella luonnosta, eläimistä ja omista lemmikeistäsi. Halutessasi voit lähteä huovuttamaan vaikkapa minihahmoa omasta lemmikistäsi. Kurssin jälkeen osaat huovuttaa vaikka kokonaisen eläintarhan!

    Kurssia ohjaa raisiolainen huovutustaiteilija Helena Heinonen, jonka omat teokset ovat tunnettuja hyvin realististisia eläinhahmoista.

    Tutustu opettajaan täältä:

    https://www.helanaart.com

    Kurssien ajankohdat:

    Raisio / Ke 14.5. / TÄYNNÄ

    Turku / To 22.5. / TÄYNNÄ

    Salo / Ti 27.5. / TÄYNNÄ

    Raisio / Lisäkurssi / Ke 28.5. / TÄYNNÄ

    Kurssin hinta 45€ (jäsenhinta 40,50€)

    (Sis. opetuksen ja kaikki illan aikana käytettävät, välineet ja materiaalit yhteen hahmoon.)

    Mikäli haluat ostaa kurssin päätteeksi oman neulan, saat ostettua sen opettajalta hintaa 1,60€. Opettajalta voit ostaa myös lisävillaa jatkohuovutusta varten. Maksutapoina MobilePay tai käteinen.)

    Suoraan kursseille täältä:

    TÄGIT: