himmeli kurssi, Riitta Koistinen

Riitta Koistisen himmeli kurssi

Riitta Koistinen on Suomen tunnetuimpia himmeleiden tekijöitä. Himmeli on Suomalaista kansankulttuuria. Koistinen haluaa tehdä himmelit alkuperäisiä työtapoja noudattaen ja materiaaleja käyttäen. Hän kerää oljet pelloilta käsin. Nyt sinulla on mahdollisuus päästä tekemään perinteinen olkihimmeli Riitan opissa.  

Riitta Koistisen perushimmeli- kurssi Porin taitokeskuksessa pe 7.11. klo 12-17. Kurssimaksu 90 € (jäsenille 85 €) sisältää materiaalit. Huom! Ilmoittautuminen on sitova ja edellyttää maksua ilmoittautumisen yhteydessä. Taito Satakunta ry:n voimassaolevaa jäsenyyttä vastaan saat kurssista 5 € alennusta. Käytä ilmoittautuessasi koodia SATAKUNTAJASEN2025. Paina syötä alennuskoodi -painiketta niin saat jäsenhinnan näkyviin. Kurssi toteutuu jos ilmoittautuneita on vähintään 7.

Kurssipäivä on pitkä joten kannattaa varata evästä mukaan!

Haluaisitko liittyä jäseneksi? Lue lisää ja liity!

Muistathan esteen sattuessa peruuttaa kurssin viimeistään viikkoa aikaisemmin. Peruuttamattomasta tai ilman pätevää syytä myöhemmin kuin kolme päivää aiemmin perutusta kurssipaikasta veloitetaan kurssin normaali hinta. Mikäli kurssi peruuntuu järjestäjän toimesta, palautetaan verkossa ennakkoon maksettu kurssimaksu takaisin asiakkaan tilille viikon sisällä peruutuksessa.
Onko kurssi täynnä? Ilmoittaudu jonoon p. 044 383 5900 tai pori@taitosatakunta.fi!

Kurssi toteutetaan yhteistyössä Opintokeskus Siviksen kanssa.

Osoite: Itäpuisto 9, 28100 Pori (853)