Nahkaisia säilyttymiä pikkutavaroille

Jemma kierrätysnahasta, Jyväskylä.

Osallistuja osaa kierrätysnahkaisen tuotteen valmistuksen perusteet: suunnittelu, työvälineiden käyttö, käsin ompelu ja viimeistely. 
 Aikataulu:

Ke 11.11. Klo 17.30-21 : teoria, suunnittelu, tuotteen valmistusta.

Ke 18.11. Klo 17.30-21 : tuotteen valmistusta, viimeistely. 

Kurssin ohjaa Heini Nieminen

Aiempaa kokemusta ei tarvita.

Ilmoittautuminen

Käsityökursseille ilmoittaudutaan verkkosivujemme kautta, ja ilmoittautumisen yhteydessä maksetaan kurssimaksu.

Valitse ”maksan paikan päällä”, jos käytät maksuvälineenä Epassia tai Taito Keski-Suomi ry:n lahjakortteja.

  • Taitoyhdistysten jäsenet saavat kurssiostoksista alennuksen syöttämällä TAITOJASEN26 koodin sille varattuun kenttään henkilötietojen täyttämisen jälkeen. Muista painaa lopuksi ”Syötä alennuskoodi” -painiketta.

Kurssipaikan varaaminen on ostopäätös, ja ilmoittautuminen on sitova. Kurssimaksu veloitetaan täysimääräisenä, mikäli osallistuja ei tule kurssille. Sairastumistapauksissa voi peruutuksen tehdä, ja maksu palautetaan, jos tilalle saadaan uusi osallistuja. Teethän peruutukset joko sähköpostilla tai tekstiviestillä (taitokeskus@taitokeskisuomi.fi tai p. 050 4130 993). Jos kurssi joudutaan perumaan järjestäjän toimesta, ilmoitamme asiasta mahdollisimman pikaisesti ja palautamme kurssimaksun. 

Mikäli kurssi ehtii täyttyä, ilmoittaudu varasijalle: taitokeskus@taitokeskisuomi.fi

Haluatko liittyä Taito Keski-Suomi ry:n jäseneksi? Löydät lisätietoja täältä: https://liity.taito.fi/

 

 

 

Osoite: Kivääritehtaankatu 6 G, 40100 Jyväskylä